A XX. század elején a település mozgalmas közösségi élete miatt szükségessé vált egy befogadó épület felállítása. A városrész központjában található Népház a Balatoni Szövetség segítségével szerzett állami támogatásból 1914-ben épült fel, Keszler Aladár tervei alapján. Az eredetileg közösségi térnek szánt épületben az I. világháború alatt a helyi Vöröskereszt katonai kórházat rendezett be, később emeletén iskola, orvosi rendelő, könyvtár, alsó részében üzlet működött.
2010 óta a felújított épület végre az eredetileg tervezett funkció szerint valódi közösségi térként szolgálja a helyieket, emellett állandó és időszaki kiállításaival, képzőművészeti, zenei és egyéb programjaival várja az érdeklődőket.

Állandó kiállítások:

A Népház melletti, a múlt század eleje óta postaként működő épület egyik helyisége postatörténeti múzeumnak ad otthont. A kiállításon nyomon követhető a Magyar Posta technológiájának és technikájának az elmúlt évszázad alatti változása, fejlődése. A helyi vonatkozású anyagot Simon Károly, az egykori postamester fia adományozta.
Az épület hátsó részében vadgazdálkodási kiállítás található. Az itt látható trófeagyűjtemény a Balaton-felvidéken és a Bakonyban szervezett vadászatok során szerzett szarvas- és őzagancsok, vaddisznóagyarak, mufloncsigák sorát sorakoztatja fel, emellett fotók, könyvek, tárgyak és eszközök elevenítik fel a vadászélet eseményeit. A gyűjteményt Schneider Ferenc adományozta. A kiállítást a zirci Bakony Természettudományi Múzeum munkatársai rendezték.
Az épület tetőterében egy geológiai kiállítás keretében a Keleti-Kárpátokban, Erdélyben és a Radnai-havasokban gyűjtött gyönyörű ásványok: piritek, kvarckristályok, galenitek, szfaleritek és ametisztek mellett különböző kövületek: mamutfogak, ammoniteszek, tengeri sünök láthatóak. A kiállítás anyagát Schneider Ferenc, Kutas Árpád valamint Cserny Tibor adományozta. A kiállítást a zirci Bakony Természettudományi Múzeum munkatársai rendezték.

Maszk Báb és Ifjúsági Színház: A furfangos csodadoktor

A Maszk Bábszínház A furfangos csodadoktor c. előadása Huszt várának históriáját meséli el a gyerekeknek kiemelve Rákóczi alakját és a kuruc-labanc harcok korát.

Szegény Gyurka! A kis pásztorfiú nagy bajba jutott! A rábízott nyájat elhajtotta a labanc őrmester! A fogadós is dühöng: az ellenség fizetség nélkül itta ki az összes borát, és Huszt vára is labanc kézen van… - ez nem mehet így tovább! A kuruc generálisnak azonban nincs serege, pénze, ágyúja a várostromhoz. Valamit azonban mégiscsak tenni kell! Hírét veszik, hogy a labanc várkapitány betegeskedik. Kipróbált már mindenféle orvosságot és gyógymódot, de sem varázsszer, sem tudomány nem segített a baján. 

Nem segít azon már csak a … kuruc csalafintaság! De végül  a labanc baján segítenek-e, vagy inkább a magukén a furfangos magyarok? A csudadoktorok egymás után érkeznek a várba, hozzák a segítséget, amellyel kikúrálják bajából - és várából - a kapitányt.

A darab Jókai Mór : A huszti beteglátogatók c. rövid novellája alapján készült.

Az előadás után „középkori” gyermekjátékok, ügyességi játékok, valamint a meséhez kapcsolódó társasjáték várja az érdeklődőket.

A belépés díjtalan.

Programjaink

A kiválasztott programot hozzáadhatja a kedvenceihez, ha a program címére, majd a program oldalán a narancssárga szívre kattint. A Kedvencek menüpontban rendezhetők és kinyomtathatók a kiválasztott programok.
2025. június 20. 19:00 - 20:30
  • gyermekprogram
  • Jókai 200
  • színház
A Maszk Bábszínház A furfangos csodadoktor c. előadása Huszt várának históriáját meséli el a gyerekeknek kiemelve Rákóczi alakját és a kuruc-labanc… Tovább