Hajdu Ráfis János Mezőgazdasági Gépmúzeum

Az Európában egyedülálló kiállítás a százévesnél idősebb, mintegy 180 működőképes gépmatuzsálem mellett bemutatja a 19. századvégi tipikus matyó gazdasági portát, ólaskerti épületekkel, díszes kovácsoltvas eszközökkel 8621 nm-en, a kiállított tárgyak száma több mint 2 900 darab. Minden év szeptember első szombatján a Hajdu Ráfis János Mezőgazdasági Gépmúzeum szolgál helyszínéül az Országos Mezőgazdasági Gépésztalálkozónak.

HRJ Gépmúzeum, múzeumok éjszakája Mezőkövesd

Múzeumok Éjszakája a Hajdu Ráfis János Mezőgazdasági Gépmúzeumban

2023.06.24. (szombat) 18:00-23:00 óra
                a múltból a jövőnek megőrzött gépeinket. Gyermekeknek traktoros színezők.
 19 órakor tárlatvezetés a Gépmúzeum különlegességeinek megtekintésével,
                fókuszban a hazai mezőgazdasági gépgyártás mintapéldányai.
 20 órakor motorindítás (lokomobil)
 21 órakor tárlatvezetéssel színesített séta a HRJ Gépmúzeum legérdekesebb látnivalói között
 22 órakor motorindítás

Hajdu Ráfis János Mezőgazdasági Gépmúzeum: Közép-Európa egyik legnagyobb ilyen jellegű gyűjteményét bemutató,  állandó kiállítása (2900 db gép, tárgy, jármű és eszköz) megtekintése, a tárlat különleges és érdekes darabjai.

Szeretettel várjuk kedves látogatóinkat!

2023. június 24. 18:00 – 23:00
  • kiállítás
18 órától várjuk a látogatóinkat, akik megtekinthetik tematikus kiállításainkat, a múltból a jövőnek megőrzött gépeinket.                     … Tovább
2023. június 24. 19:00 – 21:59
  • tárlatvezetés
19 órakor tárlatvezetés a Gépmúzeum különlegességeinek megtekintésével,                  fókuszban a hazai mezőgazdasági gépgyártás mintapéldányai.
2023. június 24. 20:00 – 20:30
  • egyéb