Egységes Magyarországi Izraelita Hitközség – Keren Or Központ – Zsinagóga

A zsinagóga bemutatása óránként. Filmes összeállítás a magyarországi zsinagógákról. “Kérdezd a rabbit” stand, ahol bármilyen kérdés feltehető. ”Írasd le a neved a Tóra betűivel!” - Tóratekercs bemutatása Kóser ételek kóstolója.

” Zsinagóga a belváros szívében”

Rabbi a buszon

A Múzeumok Éjszakája „Nyitott Zsinagógák” program elemeként június 22-én, szombat este, illetve éjszaka az EMIH szervezésében 4 budapesti zsinagóga között egy különleges buszjárat fog közlekedni. A járat 23:00-kor és 23:30-kor indul. Gyülekező minden esetben a Keren Or Központban (1052 Budapest, Károly krt. 20.), és mind a négy fővárosi helyszínt érinti. Igazi különlegesség, hogy a buszon – az este egy részében – Köves Slomó, az EMIH vezető rabbija is jelen lesz, és autentikus idegenvezetést nyújt az érdeklődők számára. A buszjáratra a [email protected] címen lehet előzetesen regisztrálni.

Útvonal: Keren Or Chábád Központ – Vasvári Pál utcai zsinagóga – Budavári Zsinagóga – Óbudai Zsinagóga – Keren Or Chábád Központ.

|egyéb
Rabbi a buszon A Múzeumok Éjszakája „Nyitott Zsinagógák” program elemeként június 22-én, szombat este, illetve éjszaka az EMIH... Tovább »