Bibliamúzeum és Műemlékkönyvtár (Ráday Gyűjtemény)

Bibliamúzeum

A 21. századi igényeknek megfelelő interaktív múzeumban a látogató saját kezűleg megépítheti Noé bárkáját, megismerheti Ábrahám korának világát, részese lehet a kenyérszaporítás csodájának, beléphet Heródes jeruzsálemi templomának makettjébe és találkozhat ismert bibliai történetekkel.

Különleges filmélményben lehet része annak, aki megnézi a Jézus korabeli hajó feltárásának történetét.

Az új múzeumi terek a teremtéstörténettől kezdve az Újszövetségen keresztül vezetnek el addig a korig, amelyben megalakulnak az első keresztény közösségek, megépülnek az első keresztény templomok. A kiállítás egy-egy állomása érzékelteti azt a kortörténeti hátteret, amelyben a Biblia történeteinek szereplői éltek.

A múzeum úgy lett kialakítva, hogy bármely korosztály otthon érezze magát a Biblia világát bemutató kiállításon.

Időszakos kiállítás |kiállítás
Válogatás a Szöllősi-Nagy–Nemes Gyűjteményből
|egyéb, előadás
dr. Berecz Ágnes a Ráday Gyűjtemény igazgatója beszélget a Parokia.hu portállal.
|előadás, tárlatvezetés
PÁRIZS-PARIS! időszaki kiállítás Bibliamúzeum     Párizs és Franciaország jelentősége és szerepe a 20. századi... Tovább »