Magyar Zsidó Múzeum és Levéltár

A Magyar Zsidó Múzeum és Levéltár a Múzeumok Éjszakáján megújult állandó kiállításával és a 100! című ideiglenes kiállításával várja látogatóit. A 100! 100 év – 100 tárgy a magyar zsidó közösségek történetét mutatja be a centenárium tiszteletére éppen 100 tárgyon keresztül, a múzeum gyűjteményéből válogatva 1910-től egészen napjainkig. És persze a rabbi is lehet majd kérdezni mindenféle okos dolgokról.

A sokszínű magyar zsidóság éjszakája!

Az éjszaka során izgalmas és színes programokon vehetnek majd részt a velünk éjszakázók, a Magyar Zsidó Múzeumban, a Dohány utcai zsinagógában. A zsinagóga előtti téren koncerttel, a Goldmark-terem elől éjszakai zsidónegyed sétákkal várjuk az érdeklődőket. Idén első alkalommal Az Élet Menete Alapítvány különleges, interaktív programmal várja a Herzl térre érkezőket. Az éjszakát szabadtéri szombat búcsúztatással kezdjük!

Az Élet Menete Alapítvány sátrában megtekinthető „Embernek maradni” kiállításával azoknak állít emléket, akik életük kockáztatásával igyekeztek segíteni az üldözötteken. Tetteikkel nem csupán az üldözötteket, hanem az európai kultúrát és az emberbe vetett bizalmat is megmentették. Tolerancia-méterük segítségével az is kiderül, hogy ki mennyire elfogadó, nyitott embertársai iránt.

|előadás, kiállítás, zene
21:50 óra Szabadtéri szombat búcsúztatás Dr. Frölich Róbert országos főrabbi vezetésével (Dohány utcai zsinagóga előtti színpad / Herzl... Tovább »