Bringázz vagy pattanj elektromos autóba!

Idén háromféle környezetbarát közlekedési eszközből választhatnak azok, akik a Múzeumok Éjszakáján a kulturális élményekhez is környezettudatos módon szeretnének hozzájutni.

1. Elektromos kisautók

A tavalyihoz hasonlóan ismét igénybe vehetik a látogatók a kismúzeumokat érintő elektromos kisautó körjáratokat, melyeket az alábbi három útvonalon indítunk:

„Pegazus”

• Róth Miksa Emlékház és Gyűjtemény
• Állatorvos-történeti Gyűjtemény
Útvonal a térképen

A járatok 8-10 perc sűrűséggel közlekednek 18.00-24.00 óra között, és az intézmények előtt állnak meg. (A Liszt Ferenc Múzeumhoz az Andrássy út Vörösmarty utca kereszteződésében, a Hopp Ferenc Ázsiai Múzeumhoz pedig a múzeummal szemben, az Andrássy út túloldalán lehet fel- illetve leszállni. Az elektromos autókra a Múzeumok Éjszakája karszalaggal rendelkezők ülhetnek fel.

2. MOL BUBI

Akik szívesen kötnék össze a múzeumlátogatást a biciklizéssel, azoknak ajánljuk a BKK, a MOL BUBI és a Múzeumok Éjszakája közös akcióját. A Múzeumok Éjszakája karszalag mellé kapott BKK szórólap bemutatásával fél áron, 3900 Ft-ért vásárolhatunk negyedéves MOL BUBI bérletet, így június 24-én bringára pattanva is járhatjuk a múzeumokat.

3. GreenGo

Idén a már megszokott közlekedési módok mellett Budapesten egy újabb zöld és alternatív lehetőséggel is gazdagodik a kínálat. A rendezvénysorozat új partnereként, a GreenGo június 1. és 24. között elengedi a regisztrációs díjat az új csatlakozóknak, és az elektromos autókat a Múzeumok Éjszakáján 50% kedvezménnyel veheti igénybe minden GreenGo felhasználó.

Még nem greengózol? Nincs más teendőd, mint

• regisztrálni a GreenGo honlapján,
  • szerződést kötni személyesen a GreenGo irodájában (Rumbach Sebestyén utca 15.sz.). Erre a Múzeumok Éjszakáján déltől éjfélig is van lehetőség, vagy a rendezvényt megelőzően rendes nyitvatartási időben,
  • letölteni a kapcsolódó applikációt, bepattanni az első elérhető szabad autóba és már roboghatsz is a kiválasztott múzeumba!

Közlekedj a Múzeumok Éjszakáján minél zöldebben!