Bringázz vagy pattanj elektromos autóba!

Idén háromféle környezetbarát közlekedési eszközből választhatnak azok, akik a Múzeumok Éjszakáján a kulturális élményekhez is környezettudatos módon szeretnének hozzájutni.

1. Elektromos kisautók

A tavalyihoz hasonlóan ismét igénybe vehetik a látogatók a kismúzeumokat érintő elektromos kisautó körjáratokat, melyeket az alábbi három útvonalon indítunk:

„Pegazus”

• Ady Emlékmúzeum
• Ráday Gyűjtemény
• József Attila Emlékhely

„Kaleidoszkóp”

• Pénzügyőr- és Adózástörténeti Múzeum
• Hopp Ferenc Ázsiai Művészeti Múzeum
• Magyar Fotográfusok Háza – Mai Manó Ház
• Magyar Zsidó Múzeum és Levéltár
• MMKM – Elektrotechnikai Múzeum
• Bélyegmúzeum
• Liszt Ferenc Emlékmúzeum
• Magyar Írószövetség
• Postamúzeum

„Paletta”

• Rádió- és Televízió-történeti Muzeális Kiállítóhely
• Rendőrmúzeum
• Róth Miksa Emlékház és Gyűjtemény
• Állatorvos-történeti Gyűjtemény
Útvonal a térképen

A járatok 8-10 perc sűrűséggel közlekednek 18.00-24.00 óra között, és az intézmények előtt állnak meg. (A Liszt Ferenc Múzeumhoz az Andrássy út Vörösmarty utca kereszteződésében, a Hopp Ferenc Ázsiai Múzeumhoz pedig a múzeummal szemben, az Andrássy út túloldalán lehet fel- illetve leszállni. Az elektromos autókra a Múzeumok Éjszakája karszalaggal rendelkezők ülhetnek fel.

2. MOL BUBI

A Múzeumok Éjszakája program helyszínei könnyen megközelíthetők a MOL Bubi kerékpárokkal is, hiszen szinte minden belvárosi múzeum közelében található MOL Bubi gyűjtőállomás. 2018. május 25. és június 23. között kedvezményesen, fél áron, mindössze 3900 forintért* lehet megvásárolni a BKK Ügyfélközpontokban a negyedéves "Múzeumi MOL Bubi bérlet"-et. (*Amennyiben hozzájárul ahhoz, hogy a BKK Zrt. az Adatkezelési Tájékoztatóban foglalt feltételek szerint üzletszerzési célú üzeneteket küldjön, fél áron vásárolhatja meg a bérletet.) Részletek: https://bkk.hu/muzej-2018/

3. GreenGo

Ha a kényelmes és hűvös autókat preferálod, válaszd a 100%-ban elektromos flottával rendelkező GreenGot, és élvezd az alábbi kedvezményeket:

• 50% menetdíj kedvezmény június 23-án 11 órától, másnap (június 24.) hajnal 4 óráig minden GreenGo felhasználónak, aki a GreenGo alkalmazásban beváltja a GGMUZEJ kuponkódot.
  • 100% regisztrációs díjkedvezmény a június 1. és június 24. között aktív szerződést létrehozóknak.

Nem vagy még regisztrált GreenGo felhasználó? A GreenGo oldalán további információt találhatsz a közösségi autóvezetésről és a regisztráció menetéről.

1. Töltsd le az applikációt és vidd végig a regisztrációt
  2. Lépj be a fiókodba
  3. Írd be a fenti kuponkódot a GreenGo applikáció Kuponjaim menüpontjába

Ha már GreenGo felhasználó vagy, a kuponkódot a GreenGo applikáció Kuponjaim menüpontjában tudod beváltani.

Ha szívesen kipróbálnád az autókat, de nincs kedved vezetni, utazz a „Pegazus” körjárat útvonalán a rendezvény ideje alatt a GreenGo sofőrjeivel!

Közlekedj a Múzeumok Éjszakáján minél zöldebben!